Бухаржырауский историко-краеведческий музей

КСРО Әскери — әуе күштерінің салтанатты кителі. Өлшемі 46/2

КСРО Әскери — әуе күштерінің салтанатты кителі.
Өлшемі 46/2
Китель – неміс тілінен «Kittel» сөзі «жейде» немесе «жұмыс киімі» деген мағынаны білдіреді. Китель — әлемнің көптеген елдерінде әскери, құқық қорғау органдары және басқа да мемлекеттік қызметкерлер киетін, арнайы пішумен орындалатын күнделікті, салтанатты және далалық киімнің жоғарғы бөлігі. КСРО Әскери — әуе күштері» — КСРО Қарулы Күштерінің бір бөлігі. 1946-1992 жж пайда болған. Бұл форманы 80 жылдары 1969 жылы «афганка» деп те атаған.
«КСРО Әскери — әуе күштерінің салтанатты кителі» — алдыңғы жағында алтын түстес төрт нысанды түйме бар, онда жұлдыз бейнеленген. Китель – жеңдері ұзын, жағасы түзу, күрен – жасыл түсті жартылай жүнді матадан тігілген. Иығындағы пагон көк түсті онда «СА» белгісі бар. Жағадағы погондары алтын түстес онда «жұлдыз және әуе шар» көк түсті. Жеңіндегі пагон көк түсті және онда «жұлдыз бен әуе шар» сары түспен бейнеленген. Үсінде «56 — ДШБ» жазуы және төменде «Ауғанстан» жазулары сары түспен жазылған.

Экспонат

В целях сохранения историка - краеведческого наследия, для учета, хранения материальной и духовной культуры района, развития народного творчества и нравственного воспитания молодежи Решением от 9 апреля 2001 г. акимом Бухар-Жирауского района был открыт Районный литературно-краеведческий музей при ЦБС Бухаржырауского отдела культуры и развития языков, проводились собирательские работы. Торжественное открытие состоялось 13.12.2003г.

Предыдущая новость

Когда же появились первые

Следующий экспонат

Годом рождения «Орешков»

• Контакты: 8 (72154) 22031
  • Часы работы: Пн-Пт: 09:00 - 18:00
    Сб-Вс: Выходной
  • Местонахождение: карагандинская область
    бухар-жырауский район
    пос. Ботакара, ул.абылайхана,37

Более 250 экспонатов!

Основным направлением музея является учетно-собирательская,
экспозиционная и просветительская работы.